ix liceum ogólnokształcące w gdańsku

IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
WOJ. POMORSKIE, Powiat bytowski
Gmina: Borzytuchom
Adres: 80-271 Gdańsk, Wilka-Krzyżanowskiego 8
Telefon: 583418613
Fax: 583418613
REGON: 19033339800000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 440
Strona WWW: www.ixlo.webd.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Gdańsk, (wymowa i, IPA: /gdaɲsk/, łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto portowe w Polsce położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej.

Gdańsk z 460 517 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto – czwarty pod względem wielkości obszar metropolitalny w Polsce.

Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Gdańsk posiada zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych. Był również miastem królewskim i hanzeatyckim, w XVI w był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta chociaż już w VII wieku była tu osada rybacka. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Polecamy
Indoor cycling warszawaJeśli lubisz jeździć na rowerze koniecznie spróbuj indoor cycling warszawa świetna zabawa bez względu na porę roku i warunki pogodowe panujące za oknem!
Wordpress Cennik Planujesz stworzyć własną stronę? Poznaj strony Wordpress cennik - dowiesz się jak niskim kosztem możesz stworzyć własną stronę.