xxiii liceum ogólnokształcące

XXIII Liceum Ogólnokształcące
Patron szkoły: Eugeniusz Kwiatkowski
Lokalizacja na mapie:
XXIII Liceum Ogólnokształcące
WOJ. POMORSKIE, Powiat bytowski
Gmina: Borzytuchom
Adres: 80-515 Gdańsk, Ignacego Krasickiego 10
Telefon: 583429293
Fax: 589428191
REGON: 19044536400003
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 69
Informacje o miejscowości szkoły:

Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Gdańsk z 460 517 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto – czwarty pod względem wielkości obszar metropolitalny w Polsce.

Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Gdańsk posiada zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych. Był również miastem królewskim i hanzeatyckim, w XVI w był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta chociaż już w VII wieku była tu osada rybacka. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Jest siedzibą kurii archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej.

Polecamy
Indoor cycling warszawaJeśli lubisz jeździć na rowerze koniecznie spróbuj indoor cycling warszawa świetna zabawa bez względu na porę roku i warunki pogodowe panujące za oknem!
Wordpress Cennik Planujesz stworzyć własną stronę? Poznaj strony Wordpress cennik - dowiesz się jak niskim kosztem możesz stworzyć własną stronę.