i liceum ogólnokształcące im. edwarda dembowskiego

I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego
WOJ. ŚLĄSKIE, Powiat będziński
Gmina: Będzin
Adres: 44-100 Gliwice, Zimnej Wody 8
Telefon: 322314732
Fax: 322314732
REGON: 00072135000000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 511
Strona WWW: www.zso10.gliwice.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Gliwice wymowa i (łac. Glivitium, niem. Gleiwitz, czes. Glivice albo Hlivice, śl. Glywicy) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą.

Siedziba władz ziemskiego powiatu gliwickiego oraz kurii diecezji gliwickiej.

Miasto przyłączono do Polski w 1945 roku. W latach 1945-1950 należało do województwa śląskiego. W latach 1950-1998 miasto należało do województwa katowickiego.

Gliwice zajmują 17. miejsce na liście największych miast Polski według powierzchni, 18. miejsce na liście największych miast Polski według ludności, jest także 4. największym miastem województwa śląskiego według ludności.

Polecamy
Przedłużanie włosów Jak profesjonalnie i bezpiecznie robimy przedłużanie włosów - będziesz miała piękne, zdrowe i mocne włosych bez długich miesięcy zapuszczania i oczekiwania na efekt!
Światła drl Gdy prowadzisz swoje auto pamiętaj aby zawsze mieć włączone światła drl to uchroni Cię przed niepotrzebnymi mandatami i sprawi że będziesz bardziej widoczny
Leki na receptę Kupujesz leki na receptę? Znajdź właściwy odpowiednik leku na recetpę aby wydać mniej pieniędzy w aptece.