liceum ogólnokształcące dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE, Powiat bolesławiecki
Gmina: Bolesławiec
Adres: 58-500 Jelenia Góra, Sudecka 53
Telefon: 757550156
Fax: 757550156
REGON: 02105202900000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 102
Strona WWW: www,cku.jgora.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Jelenia Góra (wymowa i (łac. Cervimontium, Mons Cervi, niem. Hirschberg im Riesengebirge, czes. Jelení Hora, dawniej Hiršberk, Hornšperk) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu jeleniogórskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa.

Historyczne miasto na Dolnym Śląsku. Jelenia Góra była stolicą województwa jeleniogórskiego w latach 1975-1998. Obecnie ma status miasta na prawach powiatu.

Jelenia Góra liczy 83 097 mieszkańców, przez co jest czwartym co do wielkości (po Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy) miastem w województwie dolnośląskim.

Polecamy
KondolencjeWłaściwe kondolencje wypowiedziane tylko z wyczuciem, zobacz jak je wypowiedzieć.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.
Badminton WarszawaLubisz sporty rakietowe? Badminton warszawa jest miejscem, w którmy znajdziesz profesjonalne korty do badmintona, polecamy!