liceum ogólnikształcące

Liceum Ogólnikształcące
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
Liceum Ogólnikształcące
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE, Powiat bolesławiecki
Gmina: Bolesławiec
Adres: 55-120 Oborniki Śląskie, Parkowa 8
Telefon:
Fax:
REGON: 93066232700000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 226
Informacje o miejscowości szkoły:

Oborniki Śląskie (niem. Obernigk) – miasto w północno-wschodniej części województwie dolnośląskiego, w powiecie trzebnickim. Położone jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 340 i nr 342 ok. 26 km[potrzebne źródło] od Wrocławia i 12 km[potrzebne źródło] od Trzebnicy. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Oborniki Śląskie.

Historycznie leży na Dolnym Śląsku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. wrocławskiego.

Według danych z 31 marca 2011 miasto liczyło 8826 mieszkańców.

Miasto Oborniki Śląskie położone jest na trasie kolejowej Wrocław-Poznań. Willowa, niegdyś uzdrowiskowa, malowniczo usytuowana na południowych stokach "Gór Kocich" (Wał Trzebnicki) miejscowość do dziś posiada charakter rozległego parku. To zacisze zwane przed laty "zielonymi płucami Wrocławia" do dziś przyciąga ludzi swoim spokojem, charakteryzującym polskie miasteczka, powiązanym z wysoko rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym i komunikacyjnym. Między innymi autobusy, minibusy i pociągi zapewniają komfort poruszania się po gminie i dojazd do Wrocławia.

Polecamy
KondolencjeWłaściwe kondolencje wypowiedziane tylko z wyczuciem, zobacz jak je wypowiedzieć.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.
Badminton WarszawaLubisz sporty rakietowe? Badminton warszawa jest miejscem, w którmy znajdziesz profesjonalne korty do badmintona, polecamy!