liceum ogólnokształcące dla dorosłych w oświęcimiu

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Oświęcimiu
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Oświęcimiu
WOJ. MAŁOPOLSKIE, Powiat bocheński
Gmina: Bochnia
Adres: 32-610 Oświęcim, Wyzwolenia 3
Telefon: 338431971
Fax: 338431971
REGON: 85250699000046
Dostępność: niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Strona WWW: akademiazawodowa.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Oświęcim (niem. Auschwitz, jid. Oshpitizin, rom. Auszwica) – miasto i gmina w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim (jego siedziba). W mieście znajduje się również siedziba władz gminy wiejskiej Oświęcim. Przez miasto przepływa rzeka Soła. Miasto znajduje się przy ujściu Soły do Wisły. Według danych z 31 marca 2011 miasto miało 40 324 mieszkańców, co plasowało go na czwartym miejscu wśród miast województwa małopolskiego.

W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa bielskiego. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.

Oświęcim leży w centrum Kotliny Oświęcimskiej, pomiędzy Pogórzem Karpackim a Wyżyną Śląską. Z okolicznymi regionami – Małopolską, Górnym Śląskiem, Żywiecczyzną i Śląskiem Cieszyńskim – łączą dogodne połączenia kolejowe, drogowe i wodne.

Polecamy
Tworzenie stronSzybkie tworzenie stron internetowych Warszawa. Nowoczesne, przyjazne, dostępne również na urządzenia mobilne strony.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.