v liceum ogólnokształcące w radomiu

V Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
Patron szkoły: Romuald Traugutt
Lokalizacja na mapie:
V Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
WOJ. MAZOWIECKIE, Powiat białobrzeski
Gmina: Białobrzegi
Adres: 26-600 Radom, Traugutta 52a
Telefon: 483632252
Fax: 483632252
REGON: 00701251000000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 740
Strona WWW: www.vlo-traugutt.radom.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.

Największy ośrodek miejski w widłach Wisły i Pilicy. Czternaste co do wielkości miasto w Polsce. Siedziba powiatu radomskiego i kurii diecezji radomskiej. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.

Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 220 062 mieszkańców.

Radom jest siedzibą wielu instytucji o regionalnym znaczeniu. Mieści się tu wojewódzki urząd skarbowy, wydział zamiejscowy wojewódzkiego sądu administracyjnego, sąd okręgowy wraz z prokuraturą okręgową, delegatura urzędu wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego. Ponadto ma tu siedzibę Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i delegatura Instytutu Pamięci Narodowej.

Miasto jest również organizatorem międzynarodowych pokazów lotniczych Radom Air Show. Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski i Radomski Festiwal Jazzowy są dziś kulturową wizytówką miasta.

Polecamy
Aplikacje internetoweDobre aplikacje internetowe dla Twojego biznesu. Nowoczesne i elastyczne aplikacje mobilne, aplikacje intranetowe i wideokomunikatory.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.