klasyczne liceum ogólnokształcące

WOJ. ŁÓDZKIE, Powiat bełchatowski
Gmina: Bełchatów
Adres: 96-100 Skierniewice, Kard.Stefana Wyszyńskiego 12
Dostępność: niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Strona WWW: www.klasy.mediacon.pl

Skierniewice – miasto na prawach powiatu, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Miasto było stolicą województwa skierniewickiego w latach 1975–1998. Miasto położone jest w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej.

Skierniewice są otoczone od północy przez Puszczę Bolimowską, która stanowi fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Fragment zachodniej granicy miasta wyznacza Las Zwierzyniecki. Na południowy wschód od miasta znajduje się las w Strobowie i Pamiętnej. Przez miasto przepływa rzeka Skierniewka oraz rzeka Rawka, która styka się w północno-wschodniej części Skierniewic.

Wysokości bezwzględne zmieniają się niewiele na obszarze miasta i wynoszą od 112 m n.p.m. na krawędzi Puszczy Bolimowskiej do 138 m n.p.m. w południowo-wschodnim rejonie miasta. Według danych z 31 marca 2013 miasto liczyło 48 843 mieszkańców.

Tworzenie stronSzybkie tworzenie stron internetowych Warszawa. Nowoczesne, przyjazne, dostępne również na urządzenia mobilne strony.
Badminton WarszawaLubisz sporty rakietowe? Badminton warszawa jest miejscem, w którmy znajdziesz profesjonalne korty do badmintona, polecamy!