klasyczne liceum ogólnokształcące

WOJ. ŁÓDZKIE, Powiat bełchatowski
Gmina: Bełchatów
Adres: 96-100 Skierniewice, Kard.Stefana Wyszyńskiego 12
Dostępność: niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Strona WWW: www.klasy.mediacon.pl

Skierniewice – miasto na prawach powiatu, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Miasto było stolicą województwa skierniewickiego w latach 1975–1998. Miasto położone jest w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej.

Skierniewice są otoczone od północy przez Puszczę Bolimowską, która stanowi fragment Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Fragment zachodniej granicy miasta wyznacza Las Zwierzyniecki. Na południowy wschód od miasta znajduje się las w Strobowie i Pamiętnej. Przez miasto przepływa rzeka Skierniewka oraz rzeka Rawka, która styka się w północno-wschodniej części Skierniewic.

Wysokości bezwzględne zmieniają się niewiele na obszarze miasta i wynoszą od 112 m n.p.m. na krawędzi Puszczy Bolimowskiej do 138 m n.p.m. w południowo-wschodnim rejonie miasta. Według danych z 31 marca 2013 miasto liczyło 48 843 mieszkańców.

Ferie zimowe Wyślij swoje dziecko na ferie zimowe, najlepsza zimowa zabawa dla Twojego dziecka. Snowboard i narty wszystko pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Tworzenie stronSzybkie tworzenie stron internetowych Warszawa. Nowoczesne, przyjazne, dostępne również na urządzenia mobilne strony.
Światła do jazdy dziennejCzęsto podróżujesz swoim autem? Czy wiesz, że musisz jeździć ze stale włączonymi światłami? Polecamy światła do jazdy dziennej, ładne i oszczędne.