v liceum ogólnokształcące

V Liceum Ogólnokształcące
Patron szkoły: Robert Schuman
Lokalizacja na mapie:
V Liceum Ogólnokształcące
WOJ. ŚLĄSKIE, Powiat będziński
Gmina: Będzin
Adres: 41-218 Sosnowiec, GWIEZDNA 2
Telefon: 322635074
Fax: 322635074
REGON: 27150273400000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 29
Strona WWW: www.lo5.sosnowiec.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Sosnowiec – miasto na prawach powiatu na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim. Położone na Wyżynie Śląskiej, stanowiącej część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą. Znajduje się we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).

Pierwsze pod względem ilości mieszkańców miasto Zagłębia Dąbrowskiego, trzecie w województwie śląskim (po Katowicach i Częstochowie) i piętnaste w Polsce. Jest jednym z ośrodków centralnych aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

Według danych z 30 czerwca 2012 r. miasto miało 214 488 mieszkańców.

Polecamy
Przedłużanie włosów Jak profesjonalnie i bezpiecznie robimy przedłużanie włosów - będziesz miała piękne, zdrowe i mocne włosych bez długich miesięcy zapuszczania i oczekiwania na efekt!
Światła drl Gdy prowadzisz swoje auto pamiętaj aby zawsze mieć włączone światła drl to uchroni Cię przed niepotrzebnymi mandatami i sprawi że będziesz bardziej widoczny
Leki na receptę Kupujesz leki na receptę? Znajdź właściwy odpowiednik leku na recetpę aby wydać mniej pieniędzy w aptece.