xvi liceum ogólnokształcące

Gmina: Bochnia
Adres: 33-100 Tarnów, Al. Solidarności 18
Strona WWW: 16lo.tarman.pl

Tarnów (wymowa i – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie małopolskim, leżące nad rzeką Białą i Dunajcem, o wielowiekowej historii sięgającej początkami czasów piastowskich. Wraz z uzyskaniem praw miejskich w 1330 r. stał się ważnym ośrodkiem w regionie. W latach 1975-1998 miasto było stolicą województwa tarnowskiego. Tarnów jest obecnie członkiem Związku Miast Polskich i miastem centralnym aglomeracji tarnowskiej.

W obecnych granicach administracyjnych zajmuje powierzchnię 72,4 km², którą zamieszkuje 113 188 mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym województwa małopolskiego. Położony w płd.-wsch. części kraju, przy trasie komunikacyjnej E-40 i linii kolejowej, jest ważnym węzłem w komunikacji drogowej i kolejowej. W przyjętej przez Radę Ministrów Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, Tarnów został zaliczony do tzw. ważnych ośrodków regionalnych, czyli grona miast, obok miast wojewódzkich, najważniejszych dla rozwoju kraju w perspektywie najbliższych 20 lat.

Jest także ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym z wyspecjalizowanymi zakładami chemicznymi, maszynowymi, metalowymi, budowlanymi, szklarskimi i spożywczymi. W dzielnicy Mościce znajdują się Zakłady Azotowe, a także siedziba Grupy Azoty, która jest drugim największym koncernem chemicznym Europy. W Tarnowie znajduje się ogólnopolska centrala organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans, której celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym osób po 50. roku życia. Swoją siedzibę w Tarnowie ma również Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego będące organizacją o znaczeniu światowym.

W rankingu Rzeczpospolitej z 2012 roku, Tarnów został uznany za najbardziej innowacyjny samorząd w Polsce. Pod uwagę brano m.in. dostęp do Internetu, unikatowe rozwiązania cyfrowe w biznesie, system wspomagania zarządzanie edukacją czy możliwość załatwienia spraw w e-urzędzie.

Obozy zimowe Najfajniejsze obozy zimowe w mieście. Snowboard i natry w różnych grupach wiekowych i poziomach zaawansowania pod skrzydłami profesjonalnych instruktorów.
Tworzenie stronSzybkie tworzenie stron internetowych Warszawa. Nowoczesne, przyjazne, dostępne również na urządzenia mobilne strony.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.