liceum ogólnokształcące dla dorosłych w wałbrzychu

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Wałbrzychu
Patron szkoły:
Lokalizacja na mapie:
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Wałbrzychu
WOJ. DOLNOŚLĄSKIE, Powiat bolesławiecki
Gmina: Bolesławiec
Adres: 58-302 Wałbrzych, Przywodna 1
Telefon: 748477273
Fax:
REGON: 39055342600490
Dostępność: niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Strona WWW: www.certus.edu.pl
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Wałbrzych (niem. Waldenburg, śl-niem. Walmbrig, Walmbrich, czes. Valdenburk, Valbřich) – miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu wałbrzyskiego. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i w Sudetach Środkowych, nad rzeką Pełcznicą, historycznie na Dolnym Śląsku.

Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto miało 119 955 mieszkańców.

Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym, największy w Polsce ośrodek produkcji ceramiki szlachetnej, miasto o funkcjach przemysłowo-handlowo-usługowych z rozwijającymi się funkcjami ośrodka turystycznego. Miasto posiada rozwinięte zaplecze kulturalne, kina, teatry, filharmonię, muzea, biblioteki, Galeria Sztuki BWA, Park Nauki i Techniki, w mieście działa Wałbrzyski Ośrodek Kultury i szkoły wyższe, ośrodek naukowy Polskiej Akademii Nauk.

W mieście znajduje się wiele zabytków architektury mieszczańskiej, sakralnej, zamki, pałace, w wałbrzyskim muzeum znajdują się unikatowe zbiory geologiczne flory i fauny karbońskiej, rarytasem jest jedyny w Polsce i jeden z dwóch na świecie okaz późnokarbońskiego stawonoga z gromady wijów.

Wałbrzych jest ośrodkiem ponadregionalnym aglomeracji wałbrzyskiej, obejmującej okoliczne zurbanizowane gminy. Wałbrzych to drugie po Wrocławiu miasto pod względem liczby ludności w województwie.

Polecamy
KondolencjeWłaściwe kondolencje wypowiedziane tylko z wyczuciem, zobacz jak je wypowiedzieć.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.
Badminton WarszawaLubisz sporty rakietowe? Badminton warszawa jest miejscem, w którmy znajdziesz profesjonalne korty do badmintona, polecamy!