i liceum ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi im. bolesława limanowskiego

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego
Patron szkoły: Bolesław Limanowski
Lokalizacja na mapie:
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego
WOJ. MAZOWIECKIE, Powiat białobrzeski
Gmina: Białobrzegi
Adres: 01-513 Warszawa, Felińskiego 15
Telefon: 228394813
Fax: 228394813
REGON: 01070321900000
Dostępność: publiczna
Wielkość miasta: miasto powyżej 5 tys.mieszkańców
Przynależność: brak związania
Liczba uczniów: 716
Strona WWW: jedynka.org
Generated by WebThumbnail.org
Informacje o miejscowości szkoły:

Warszawa, miasto stołeczne Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego. Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 711 324 mieszkańców w czerwcu 2012 r.) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do konurbacji górnośląskiej.

Think tank Globalization and World Cities (GaWC), badający wzajemne stosunki pomiędzy miastami świata w kontekście globalizacji, uznał Warszawę za metropolię globalną (Alpha-).

Polecamy
Aplikacje internetoweDobre aplikacje internetowe dla Twojego biznesu. Nowoczesne i elastyczne aplikacje mobilne, aplikacje intranetowe i wideokomunikatory.
Tworzenie Wordpress Tworzenie stron Wordpress w niskiej cenie przy zastosowaniu nowoczestych szablonów i multimedialnych wtyczek, integracja z serwisami social.