iii liceum ogólnokształcące w zduńskiej woli

III Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli
Patron szkoły:
III Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli
WOJ. ŁÓDZKIE, Powiat bełchatowski
Gmina: Bełchatów
Adres: 98-220 Zduńska Wola, Okrzei 11
Strona WWW: zszdwola.szkoly.lodz.pl

Zduńska Wola — miasto i gmina w centralnej Polsce, w województwie łódzkim, w powiecie zduńskowolskim. Położone jest na Wysoczyźnie Łaskiej, na obszarze prawie równinnym, nad rzeką Pichną, prawym dopływem Warty. Jest siedzibą gminy i powiatu, a także członkiem Związku Miast Polskich.

Prawa miejskie zostały nadane w 1825 r., jednak historia osadnictwa na terenach Zduńskiej Woli sięga XIV wieku. Od XIX wieku miasto prężnie rozwijało się jako ośrodek przemysłu włókienniczego, zaś w dwudziestoleciu międzywojennym - jako węzeł kolejowy będący częścią magistrali węglowej.

Według danych statystycznych z 31 grudnia 2009, miasto liczyło 43 969 mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 24,58 km².

Ferie zimowe Wyślij swoje dziecko na ferie zimowe, najlepsza zimowa zabawa dla Twojego dziecka. Snowboard i narty wszystko pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Tworzenie stronSzybkie tworzenie stron internetowych Warszawa. Nowoczesne, przyjazne, dostępne również na urządzenia mobilne strony.
Światła do jazdy dziennejCzęsto podróżujesz swoim autem? Czy wiesz, że musisz jeździć ze stale włączonymi światłami? Polecamy światła do jazdy dziennej, ładne i oszczędne.